Samsung Galaxy Grand I9080

Samsung Galaxy Grand I9080
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
ОбјавенДекември 2012
Големина
Димензии143.5 x 76.9 x 9.6 mm (5.65 x 3.03 x 0.38 in)
Тежина162 g (5.71 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии480 x 800 пиксели, 5.0 инчи (~187 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.2 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS, поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела

 

- SNS интеграција
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP4/WMV/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Преглед за документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa
- Гласовно бирање/пораки/команди
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2100 mAh
Во мирување
Разговор