Samsung S7710 Galaxy Xcover 2

Samsung S7710 Galaxy Xcover 2
7.5
7.5
7.5
Вкупно гласови: 8
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии130.5 x 67.7 x 12 mm (5.14 x 2.67 x 0.47 in)
Тежина148.5 g (5.22 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоTBD
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Сива

 

- SNS интеграција
- MP4/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Преглед за документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa
- Гласовно бирање/пораки/команди
- Предвидливо внесување на текст (Swype)
Батерија
ТипLi-Ion 1700 mAh
Во мирување До 570 часа
Разговор