Samsung Galaxy Express

Samsung Galaxy Express
5.0
3.0
4.3
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии132.2 x 69.1 x 9.3 mm (5.20 x 2.72 x 0.37 in)
Тежина139.1 g (4.90 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED Plus екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.5 инчи (~207 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, Wi-
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (MHL)
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, 1.3 MP, 720p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.2 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоTBD
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Бела

 

- SNS интеграција
- TV-out (via MHL A/V link)
- MP4/WMV/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Преглед за документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa
- Гласовно бирање/пораки/команди
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор