Alcatel One Touch Scribe HD

Alcatel One Touch Scribe HD
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии144 x 75 x 8.5 mm (5.67 x 2.95 x 0.33 in)
Тежина135 g (4.76 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 5.0 инчи (~294 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.2 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Бела, Црна, Црвена, Жолта

 

- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.264 player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Прелистувач на документ
- Говорно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2500 mAh батерија
Во мирување До 500 часа (2G) / До 250 ч (3G)
РазговорДо 9 ч (2G) / До 5 ч (3G)