Alcatel One Touch M'Pop

Alcatel One Touch M'Pop
7.1
6.9
6.3
Вкупно гласови: 18
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии121.5 x 64 x 11.8 mm (4.78 x 2.52 x 0.46 in)
Тежина136.5 g (4.80 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB ROM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPU1 GHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Виолетова, Црвена, Сина, Сива, Пинк, Бела

 

- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.264 player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Прелистувач на документ
- Говорно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1400 mAh батерија
Во мирување До 400 часа (2G) / До 410 ч (3G)
РазговорДо 13 ч 30 мин (2G) / До 13 ч