Alcatel One Touch S'Pop

Alcatel One Touch S'Pop
6.4
6.3
6.3
Вкупно гласови: 16
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии115 x 61.2 x 12.2 mm (4.53 x 2.41 x 0.48 in)
Тежина122 g (4.30 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна4 GB (2 GB достапна за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPU1 GHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја  

 

- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.264 player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Прелистувач на документ
- Говорно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1400 mAh батерија
Во мирување До 254 часа (2G) / До 350 ч (3G)
РазговорДо 5 часа (2G) / До 6 ч (3G)