Alcatel One Touch T'Pop

Alcatel One Touch T'Pop
6.3
5.7
5.7
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии115 x 62.3 x 12.2 mm (4.53 x 2.45 x 0.48 in)
Тежина118 g (4.16 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP (EУ) / 3.2 MP (Америка)
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU1 GHz
RAM256 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Бела, Црвена, Пинк, Зелена, Портокалова

 

- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.264 player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Прелистувач на документ
- Говорно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1400 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 14 часа (2G) / До 7 ч (3G)