Alcatel One Touch Tab 7 HD

Alcatel One Touch Tab 7 HD
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии191 x 125 x 9.1 mm (7.52 x 4.92 x 0.36 in)
Тежина300 g (10.58 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир
Димензии800 x 1280 пиксели, 7.0 инчи (~216 ppi густина нан пиксел)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, 2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600 x 1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.6 GHz
RAM1 GB
GPSДа
РадиоНе
ПоракиEmail, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна
- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.264 player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Прелистувач на документ
- Говорно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипБатерија Li-Ion која не се отстранува
Во мирување До 125 часа
РазговорДо 4 часа