Alcatel One Touch Tab 8 HD

Alcatel One Touch Tab 8 HD
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии202 x 154 x 9.5 mm (7.95 x 6.06 x 0.37 in)
Тежина400 g (14.11 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир
Димензии768 x 1024 пиксели, 8.0 инчи (~160 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, 2.1 with A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600 x 1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.6 GHz
RAM1 GB
GPSДа
РадиоНе
ПоракиEmail, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.264 player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Прелистувач на документ
- Говорно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипБатерија Li-Ion која не се отстранува
Во мирување До 125 часа
РазговорДо 4 часа