Alcatel One Touch Evo 7

Alcatel One Touch Evo 7
10
10
10
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии191 x 127 x 11 mm (7.52 x 5.0 x 0.43 in)
Тежина390 g (13.76 oz)
Дисплеј
ТипTFT
Димензии600 x 1024 пиксели, 7.0 инчи (~170 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackНе
Меморија
Повици-
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, 2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна VGA, 640x480 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPU1 GHz
RAM1 GB
GPSДа
РадиоНе
ПоракиEmail, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Темно сина, Црна, Портокалова

 

- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.264 player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Прелистувач на документ
- Говорно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипБатерија Li-Ion која не се отстранува
Во мирување До 200 часа
РазговорДо 6 часа