Samsung Galaxy Note 8.0 N5100

Samsung Galaxy Note 8.0 N5100
9.7
9.7
9.7
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Објавен2013, Фебруари
Големина
Димензии210.8 x 135.9 x 8 mm (8.30 x 5.35 x 0.31 in)
Тежина338 g (11.92 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии800 x 1280 пиксели, 8.0 инчи (~189 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици/
Интерна16/32 GB storage,
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, Wi-
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBYes, microUSB v2.0 (MHL), USB Host
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus
Опции
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.6 GHz Cortex-A9
RAM 2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бело/Сребрена

- SNS integration
- MP4/H.264/H.263 плеер
- MP3/WAV/eAAC+ плеер
- TV-out (via MHL A/V link)
- Image/video editor

- Прелистувач на документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk
- Гласовно бирање

Батерија
Тип Li-Ion 4600 mAh батерија што не се менува
Во мирување
РазговорДо 8 часа