Alcatel One Touch Scribe Easy

Alcatel One Touch Scribe Easy
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013, Февруари
Големина
Димензии143 x 78.4 x 9.8 mm (5.63 x 3.09 x 0.39 in)
Тежина163 g (5.75 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 5.0 инчи (~187 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB (2.4 GB достапна за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot, Wi-Fi Direct
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.2 GHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црвена, Жолта, Црна и Сина

 

 
- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.264 player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Прелистувач на документ
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2500 mAh батерија
Во мирување До 600 часа (2G) / До 594 ч (3G)
РазговорДо 10 часа (2G) / До 9 ч (3G)