Alcatel One Touch Star

Alcatel One Touch Star
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - 6010
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013, Февруари
Големина
Димензии117.9 x 60.8 x 9.7 mm (4.64 x 2.39 x 0.38 in)
Тежина119.5 (4.20 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB (2.4 GB достпани за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot, D
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1 GHz
RAM512 MB
GPSДа
РадиоTBD
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Бела, Пинк

 

 
- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.264 player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Прелистувач на документ
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1500 mAh батерија
Во мирување До 300 часа (2G) / До 280 часа (3G)
РазговорДо 4 часа 30 мин (2G) / До 3 ч