Alcatel One Touch Fire

Alcatel One Touch Fire
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013, Февруари
Големина
Димензии115 x 62.3 x 12.2 mm (4.53 x 2.45 x 0.48 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипЕкран на допир
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна180 MB, 512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB, 2 GB вклучени
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да, VGA@30fps
Секундарна Не
Додатоци
OSFirefox OS
CPU1.0 GHz
RAM256 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоСтерео FM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Различни

 

 
- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.264 player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Прелистувач на документ
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1400 mAh батерија
Во мирување До 400 часа (2G) / До 300 h (3G)
РазговорДо 12 часа (2G) / До 7 часа (3