Alcatel One Touch Idol X

Alcatel One Touch Idol X

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

8.1
8.0
8.0
Вкупно гласови: 16
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G HSDPA
Објавен2013, Февруари
Големина
Димензии7.1 mm тенок
Тежина-
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.0 инчи (~441 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, Wi-
BluetoothДа, со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP / 13 MP, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2.1 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.5 GHz
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Сина, Црна, Црвена, Жолта

 

 
- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.264 player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Прелистувач на документ
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор