Alcatel One Touch Snap

Alcatel One Touch Snap
6.8
6.6
7.0
Вкупно гласови: 5
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013, Февруари
Големина
Димензии130.3 x 67 x 9 mm (5.13 x 2.64 x 0.35 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.5 инчи (~245 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB (2.4 GB достапна за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Да, 1.3 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.2 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Сребрена, Сина, Бела

 

 
- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.264 player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Прелистувач на документ
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1800 mAh батерија
Во мирување До 440 часа (2G) / До 340 часа (3G)
РазговорДо 11 часа (2G) / До 7 часа (3