Alcatel One Touch Snap LTE

Alcatel One Touch Snap LTE
7.5
7.5
7.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013, Февруари
Големина
Димензии134 x 69.6 x 10.9 mm (5.28 x 2.74 x 0.43 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии480 x 854 пиксели, 4.65 инчи (~211 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB (2.4 GB достапни за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Да, 2 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.4 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, сина, металик црвена, бела

 

 
- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.264 player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Прелистувач на документ
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2200 mAh батерија
Во мирување До 360 часа
РазговорДо 9 часа (2G) / До 5 часа (3G