Samsung Galaxy Pocket Neo S5310

Samsung Galaxy Pocket Neo S5310
6.3
6.3
6.3
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 GT-S5310
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013, Април
Големина
Димензии105 x 57.8 x 11.8 mm (4.13 x 2.28 x 0.46 in)
Тежина100.5 g (3.53 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии240 x 320 пиксели, 3.0 инчи (~133 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар/
Повици-
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G /
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да, QVGA@15fps
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPU850 MHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS, FM снимање
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Сива

 

- SNS интеграција
- MP4/H.264/H.263 плеер
- MP3/WAV/eAAC+ плеер
- Едитирање на слики/видео
- Организер
- Прелистувач на документи
- Google Search, Maps, Gmail,YouTube, Calendar, Google Talk
- Гласовно бирање/команди
Батерија
ТипLi-Ion 1200 mAh батерија
Во мирување
Разговор