Samsung Galaxy Win I8550

Samsung Galaxy Win I8550
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - GT-I8550
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013, Април
Големина
Димензии133.3 x 70.7 x 9.7 mm (5.25 x 2.78 x 0.38 in)
Тежина143.9 g (5.04 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии480 x 800 пиксели, 4.7 инчи (~199 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot, DLNA
BluetoothДа, v3.0
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p@15fps
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A5
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Бела, Сива

 

- SNS интеграција
- MP4/H.264/H.263 плеер
- MP3/WAV/eAAC+ плеер
- Active noise cancellation with dedicated mic
- Едитирање на слики/видео
- Организер
- Прелистувач на документи
- Google Search, Maps, Gmail,YouTube, Calendar, Google Talk
- Гласовно бирање/команди
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Li-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор