Samsung Galaxy Tab 3 7.0 P3200

Samsung Galaxy Tab 3 7.0 P3200
6.5
6.5
6.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
SimДа
Објавен2013, Април
Големина
Димензии188 x 111.1 x 9.9 mm (7.40 x 4.37 x 0.39 in)
Тежина306 g (10.79 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии600 x 1024 пиксели, 7.0 инчи (~170 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонични(64), MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8/16 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-tagging
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.2 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Бела

 

- TV Out
- SNS интеграција
- MP4/DivX/Xvid/H.264/H.263/WMV player
- MP3/WAV/eAAC+/WMA/AC3/Flac player
- Организер
- Преглед/Едитирање на слика
- Quickoffice HD преглед/едитирање
- Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa
- Гласовно мемо/бирање
- Предвидливо внесување на текст (Swype)
Батерија
Тип Батерија Li-Ion 4000 mAh која не се менува
Во мирување
Разговор