Alcatel One Touch T10

Alcatel One Touch T10
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
SimНе
Објавен2013, Q2
Големина
Димензии192 x 117.6 x 11.3 mm (7.56 x 4.63 x 0.44 in)
Тежина340 g (11.99 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии480 x 800 пиксели, 7.0 инчи (~133 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB (2.1 GB достапна за корисникот)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothНе
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна VGA, 640x480 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.3 (Ice Cream Sandwich)
CPU1 GHz Cortex-A8
RAM1 GB
GPSНе
РадиоНе
ПоракиEmail, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црно/Сребрена

 

- SNS интеграција
MP4/H.264 плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV плеер
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk
- Организер
- Прелистувач на документи
- Едитор за слики
- Гласовни команди
Батерија
Тип Li-Ion 3000 mAh (не се менува)
Во мирување
Разговор