Sony Xperia M

Sony Xperia M
8.4
8.5
8.2
Вкупно гласови: 22
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - all versions
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - C1905, C2005
SimОпционално Dual SIM
Објавен2013, Јуни
Големина
Димензии124 x 62 x 9.3 mm (4.88 x 2.44 x 0.37 in)
Тежина115 g (4.06 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 854 пиксели, 4.0 инчи (~245 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа, до 4 прсти
Заштита за екранотстакло отпорно на гребење
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB,
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 86 kbps
EDGEДо 237 kbps
3G /
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, ANT+
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-tagging, touch focus, стабилизатор, HDR, панорама
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, бела
Батерија
Тип
Во мирување До 498 h (2G) / До 454 h (3G)
РазговорДо 10 h 16 min (2G) / До 9 h (