Samsung Galaxy Exhibit T599

Samsung Galaxy Exhibit T599
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1700 / 1900 / 2100
SimMicro-SIM
Објавен2013, Maj
Големина
Димензии121.4 x 62.5 x 10.4 mm (4.78 x 2.46 x 0.41 in)
Тежина119.1 g (4.20 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии480 x 800 пиксели, 3.8 инчи(~246 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB,
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot
BluetoothДА, 2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, 1.9 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPU1 GHz dual-core Cortex-A9
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Сива

- SNS integration
- HDMI порта
- MP4/DivX/XviD/WMV/H.264/H.263 пллер
- MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC плеер
- Image/video editor
- прелистувач на документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa
- Гласовни команди

Батерија
Тип Li-Ion 1500 mAh
Во мирување (2G) / До 600 h (3G)
Разговор (2G) / До 9 h (3G)