Samsung Galaxy Tab 3 10.1 P5210

Samsung Galaxy Tab 3 10.1 P5210
6.7
6.7
6.7
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
SimНе
Објавен2013, Јуни
Големина
Димензии243.1 x 176.1 x 8 mm (9.57 x 6.93 x 0.31 in)
Тежина510 g (1.12 lb)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии1280 x 800 пиксели, 10.1 инчи(~149 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16/32 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0, USB Host
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
ОпцииGeo-tagging
Видео Да, 720p
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.6 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела

- SNS integration
- HDMI порта
- MP4/DivX/XviD/WMV/H.264/H.263 пллер
- MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC плеер
- Image/video editor
- прелистувач на документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa
- Гласовни команди

Батерија
ТипНе се менува Li-Po 6800 mAh батерија
Во мирување
Разговор