ZTE V81

ZTE V81
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
SimMini-SIM
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии200 x 156 x 11.1 mm (7.87 x 6.14 x 0.44 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии768 x 1024 пиксели, 8.0 инчи (~160 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600 х 1200 pixels
ОпцииGeo-tagging
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.4 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна
 
- SNS интеграција
- HDMI port
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- MP4/WMV/H.263/H.264 player
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач/Едитирање на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
Тип Батерија Li-Ion 3700 mAh која не се менува
Во мирување
Разговор