Samsung Galaxy Ace 3

Samsung Galaxy Ace 3
6.8
6.8
6.8
Вкупно гласови: 5
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - all versions
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - GT-S7270, GT-S7272
Мрежа 4GLTE 800 / 900 / 1800 / 2600 - GT-S7275
SimOptional Dual SIM (Mini-SIM)
Објавен2013, Јуни
Големина
Димензии121.2 x 62.7 x 9.8 mm (3G) / 121.2 x 62.7 x 10 mm
Тежина115 g (3G) / 119.5 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB (3G) / 8 GB (LTE)
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, детекција на лице и насмевка
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1 GHz (3G) / Dual-core 1.2 GHz (LTE
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна
- MP4/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player
- Организер
- Прелистувач на слика
- Прелистувач на документ
- Google Search, Maps, Gmail,YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa
- Гласовно бирање/мемо/команди
- Предвидливо внесување на текст (Swype)
Батерија
Тип Батерија Li-Ion 1500 (3G)/1800 (LTE) mAh
Во мирување
Разговор