HTC Butterfly S

HTC Butterfly S
8.2
7.7
7.7
Вкупно гласови: 6
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
SimMicro-SIM
Објавен2013, Јуни
Големина
Димензии144.5 x 70.5 x 10.6 mm (5.69 x 2.78 x 0.42 in)
Тежина160 g (5.64 oz)
Дисплеј
ТипSuper LCD3 екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.0 инчи (~441 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 4 MP, 2688 x 1520 пиксели, автофокус, LED Блиц
Опции1/3'' големина на сензор, 2�m големина на пиксел, симултано HD видео снимање и правење слика, гео-тагирање, детекција на слика и насмевка
Видео Да
Секундарна Да, 2.1 MP
Додатоци
OSAndroid OS
CPUQuad-core 1.9 GHz Krait 300
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоTBD
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела, Црвена, Сива
- SNS интеграција
- Dropbox (25 GB меморија)
- Активно уништување на звукот
- DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/FLAC player
- Google Search, Maps, Gmail,YouTube, Calendar, Google Talk
- Организер
- Прелистувач/Едитирање на слика
- Прелистувач/Едитирање на документ
- Гласовно бирање/мемо/команди
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
ТипБатерија Li-lon 3200 mAh
Во мирување
Разговор