ZTE Blade G V880G

ZTE Blade G V880G
7.6
7.8
7.7
Вкупно гласови: 9
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 2100
SimMini-SIM
Објавен2013, Април
Големина
Димензии133 x 67 x 9.2 mm (5.24 x 2.64 x 0.36 in)
Тежина140 g (4.94 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 854 пиксели, 4.5 инчи (~218 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB (1.9 GB за користење) меморија
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus, LED flash
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.2 GHz Cortex-A5
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Плава
- SNS интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV плеер
- Google Search, Maps, Gmail,YouTube, Calendar, Google Talk
- Прелистувач на документи
- Прелистувач/Едитирање на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2000 mAh
Во мирување
Разговор