Alcatel One Touch Idol Mini

Alcatel One Touch Idol Mini
8.8
9.0
8.8
Вкупно гласови: 5
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - all versions
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100 - 6012A/6012E
SimDual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)
Објавен2013, Август
Големина
Димензии127.1 x 62 x 7.9 mm (5.00 x 2.44 x 0.31 in)
Тежина96 g (3.39 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 854 пиксели, 4.3 инчи (~228 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 5 прсти
Заштита за екранотOleophobic coating
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM (Singlel SIM)/ 8 GB, 512 MB RAM (Dual SIM)
Слот за картичка microSD, до 32 GB (само за верзијата соедна SIM)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, панорама
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.3 GHz
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Розева, Сива
- SNS интеграција
MP4/H.264 плеер
- MP3/eAAC+/WAV плеер
MP4/H.264 плеер
- Организер
- Прелистувач на документи
- Едитор за слики
- Гласовни команди
Батерија
Тип
Во мирување
Разговор