Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note 3

Продажна цена

  • Samsung Galaxy Note 3
  • Ledikom - 26.500 ден.
7.8
7.8
8.1
Вкупно гласови: 38
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 3.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE
SimMicro-SIM
Објавен2013, Септември
Големина
Димензии151.2 x 79.2 x 8.3 mm (5.95 x 3.12 x 0.33 in)
Тежина168 g (5.93 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.7 инчи (~386 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна32/64 GB storage
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, Wi-Fi Di
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE, EDR
Infrared port Не
USBYes, microUSB v3.0 (MHL 2), USB Host
Камера
Примарна 13 MP, 4128 x 3096 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииDual Shot, истовремено сликање и снимање HD видео, таг по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице и насмевка, стабилизатор, панорама, H
Видео Да, 2160p@30fps, 1080p@60fps (LTE model)/ 1080p (3G model)
Секундарна Да, 2 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.3 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 2.3 GHz Krait 400 (LTE model)/ Quad
RAM3 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоTBC
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела, Пинк

- S-Voice команди за јазик
- Air gestures
- SNS интеграција
- Dropbox (50 GB меморија)
- Активно уништување на звукот
- TV-out (via MHL A/V link)
- SNS интеграција
- MP4/DivX/XviD/WMV/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Преглед на документ
- Google Search, Maps, Gmail,YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa
- Гласовно бирање/мемо/команди
- Предвидливо внесување на текст (Swype)

Батерија
ТипLi-Ion 3200 mAh
Во мирување
Разговор