Oppo Oppo N1

Oppo Oppo N1
10
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
SimMicro-SIM
Објавен2013, Септември
Големина
Димензии170.7 x 82.6 x 9 mm (6.72 x 3.25 x 0.35 in)
Тежина213 g (7.51 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.9 инчи (~373 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа, O-Touch заден панел на допир со гестови н
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16/32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G Да
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hots
BluetoothДа, v4.0
Infrared port Не
USBYes, microUSB v2.0, USB OTG
Камера
Примарна 13 MP, 4128x3096 пиксели, аутофокус, двоен-LED блиц, проверка на квалитет
ОпцииРотирачка камера, гео-тагирање, фокус на допир, препознавање на лица, панорама, HDR, долга изложеност (до 8s)
Видео Да, 1080p@30fps, проверка на квалитет
Секундарна Да, 13 MP, 4128x3096 пиксели, аутофокус, двоен-LED блиц
Додатоци
OSColor OS интерфејс базиран на Android OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPUЧетири-јадрен 1.7 GHz Krait 300
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Бела

- O-Click Bluetooth Далечински управувач (вклучен)
- SNS интеграција
- MP4/DivX/XviD/WMV/H.264/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC музички плеер
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Календар, Hangouts
- Организатор
Прелистувач на документи
Прелистувач/Едитор за слики
Гласовни бирање/мемо
Предвидливо внесување на текст

Батерија
Тип Li-Ion 3610 mAh
Во мирување - Непознато
Разговор- Непознато