Motorola Moto G

Motorola Moto G
10
10
9.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
SimMicro-SIM
Објавен2013, ноември
Големина
Димензии129.9 x 65.9 x 11.6 mm (5.11 x 2.59 x 0.46 in)
Тежина143 g (5.04 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.5 инчи (~326 ppi густина на пикселација)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8/16 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G Да
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, аутофокус, LED блиц, проверка на квалитет
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео Да, 720p@30fps, стерео снимање на звук., HDR, проверка на квалитет
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.3 (Jelly Bean), со можност за надградба до v4.4.2 (KitKat)
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна боја за предната страна, 7 бои за задната мас

- SNS интеграција
- Google Drive (50 GB простор)
- Препознавање и детектирање на бучава
- MP3/AAC+/WAV/Flac музички плеер
- MP4/H.263/H.264 видео плеер
- Организатор
- Преглед и уредување на слики
- Преглед на документи
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa
- Гласовни белешки/гласовно повикување
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
Тип Фиксна Li-Ion 2070 mAh
Во мирување
РазговорДо 24 часа