Alcatel One Touch POP 8

Alcatel One Touch POP 8
5.5
5.5
5.5
Вкупно гласови: 8
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, Јанурари
Големина
Димензии209 x 123 x 7.9 mm (8.23 x 4.84 x 0.31 in)
Тежина325 g (11.46 oz)
Дисплеј
ТипIPS екран на допир, 16M бои
Димензии800 x 1280 пиксели, 8.0 инчи (~189 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонични(64), MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v4.0
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600 x 1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, 4.2 Jelly Bean
CPUMediatek Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPSДа
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Бела, Сина, Црвена, Жолта

- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA музички плеер
- MP4/H.264 видео плеер
- Преглед на документи
- Уредување и преглед на слики
- Организатор
- Гласовни белешки
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипLi-Ion 4100 mAh батерија
Во мирување До 500 часа 2G / До 140 часа 3G
Разговор