Xiaomi MiPad

Xiaomi MiPad
8.0
9.0
10
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
Објавен2014, март
Големина
Димензии202 x 135.4 x 8.5 mm (7.95 x 5.33 x 0.33 in)
Тежина360 g (12.70 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии1536 x 2048 пиксели, 7.9 инчи (~324 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/64 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB On-the-go
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели
Опции
Видео 1080p
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid OS - MiUI Tablet
CPUЧетири јадрен Nvidia Tegra K1 2.2 GHz Cortex-
GPSНе
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Сина, зелена, жолта, сива, розева, бела
- SNS интеграција
- MP4/H.264/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+ музички плеер
- Уредување на слики и видеа
- Преглед на документи
- Google Apps, Play Store
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Po 6700 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 11 часа (мултимедиа)