Samsung Galaxy Tab 4 7.0 LTE

Samsung Galaxy Tab 4 7.0 LTE
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600
Објавен2014, April
Големина
Димензии186.9 x 107.9 x 9 mm (7.36 x 4.25 x 0.35 in)
Тежина276 g (9.74 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии800 x 1280 пиксели, 7.0 инчи (~216 ppi густинана пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонични, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8/16 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, Wi-
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048 x 1536 pixels
ОпцииГео-тагирање
Видео 720p@30fps
Секундарна 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUЧетири-јадрен 1.2 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри/
Боја Бела, Црна
- SNS интеграција
- MP4/H.264/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/Flac музички плеер
- Преглед и уредување на слики
- Преглед на документи
- Google Apps
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипФиксна Li-Po 4000 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 10 часа (мултимедиа)