Sony Xperia Z3 Compact

Sony Xperia Z3 Compact
7.1
8.1
8.3
Вкупно гласови: 7
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 - D5803
Мрежа 4GLTE 700/800/850/900/1700/1800/1900/2100/2600 - D5803
Објавен2014, септември
Големина
Димензии127.3 x 64.9 x 8.6 mm (5.01 x 2.56 x 0.34 in)
Тежина129 g (4.55 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.6 инчи (~319 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.0, A2DP, LE, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL), USB On-the-go, USB Host
Камера
Примарна 20.7 MP, 5248 х 3936 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции1/2.3'' големина на сензор, таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, HDR, panorama
Видео 2160p@30fps,1080p@60fps, 720p@120fps, HDR
Секундарна 2.2 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.4 (KitKat)
CPUЧетири-јадрен Qualcomm Snapdragon 805 2.5 GHz
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, бела, зелена, портокалова
- ANT+ подршка
- SNS интеграција
- TV-out (via MHL A/V link)
- Детектирање и блокирање на бучава
- Xvid/MP4/H.263/H.264 видео плеер
- MP3/eAAC+/WAV аудио плеер
- Преглед на документи
- Уредување на слики и видеа
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2600 mAh батерија
Во мирување До 880 часа 2G / До 920 часа 3G
РазговорДо 12 часа 2G / До 14 часа (3G