Alcatel Idol 2

Alcatel Idol 2
7.9
7.2
7.4
Вкупно гласови: 10
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, февруари
Големина
Димензии136 x 70 x 7.3 mm
Тежина128 g.
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 5.0 инчи(~220 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM (Single SIM)/ 16 GB, 1 GB RAM (Dual SIM)
Слот за картичка microSD, до 32 GB (Single SIM)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hots
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, panorama, HDR
Видео Да
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 4.2 Jelly Bean, со можност за надградба со 4.4 KitKat
CPUЧетири-јадрен 1.3 GHz
GPSДа, со A-GPS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Сива, чоколадна, бела, розева
- Детектирање и исклучување на бучава
- MP3/AAC+/WAV/WMA аудио плеер
- MP4/H.264 видео плеер
- Преглед на документи
- Уредување на слики и видеа
- Гласовни белешки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување До 550 часа 2G / До 600 часа 3G
РазговорДо 15 часа 2G / До 10 часа 3G