Motorola Moto G 2014 Dual SIM

Motorola Moto G 2014 Dual SIM
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
Објавен2014, September
Големина
Димензии141.5 x 70.7 x 11 mm (5.57 x 2.78 x 0.43 in)
Тежина149 g (5.26 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 5.0 инчи (294 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
 

Стерео звучници

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8/16 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected], stereo sound rec., HDR
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.4 KitKat, надградба со Android 5.0 Lollipop
CPUЧетири-јадрен Qualcomm Snapdragon 400 1.2 GHz
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Црна
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2070 mAh батерија
Во мирување
Разговор