Samsung Galaxy Star 2 Plus

Samsung Galaxy Star 2 Plus
5.0
7.5
5.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 (optio
Мрежа 3G
Објавен2014, July
Големина
Димензии129.7 x 65.9 x 9.4 mm (5.11 x 2.59 x 0.37 in)
Тежина129 g (4.55 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи (~217 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048 x 1536 пиксели, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео 320p
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.2 (KitKat)
CPU1.2 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипLi-Ion 1800 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 17 часа 3G