Samsung Galaxy Note Edge

Samsung Galaxy Note Edge
6.7
5.0
5.0
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600
Објавен2014, септември
Големина
Димензии151.3 x 82.4 x 8.3 mm (5.96 x 3.24 x 0.33 in)
Тежина174 g (6.14 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии1600 x 2560 пиксели, 5.6 инчи (~524 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32/64 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.1, A2DP, EDR, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL 3 TV-out), USB Host
Камера
Примарна 16 MP, 3456 x 4608 пиксели, оптичка стабилизација на слика, автофокус, LED блиц
ОпцииDual Shot, таг по локација, фокус на допир, панорама, HDR
Видео 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, оптичка стабилизација, двојно видео снимање
Секундарна 3.7 MP, 1440p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.4 (KitKat)
CPUQualcomm Snapdragon 805 или Exynos 5433 чипсе
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, Beidou
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
- Скенер за отпечатоци (PayPal компатибилност)
- IP67 сертификат за отпорност од вода и прашина
- Потопување на длабочина од 1 метар до 30 минути
- Брзо полнење на батеријата: 60% за 30 минути (Quick Charge 2.0)
 
Батерија
ТипLi-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 18 часа 3G