HTC Desire 820q Dual SIM

HTC Desire 820q Dual SIM
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 900 / 1800 / 2100 / 2600 TD-LTE 1900 / 2300 / 2500 / 2600
Објавен2014, октомври
Големина
Димензии157.7 x 78.7 x 7.7 mm (6.21 x 3.10 x 0.30 in)
Тежина155 g (5.47 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи (~67.2% искористеност на предна површина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
Bluetoothv4.0, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, 4160 x 3120 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир, препознавање на лица, HDR
Видео 1080p@30fps, 720p@60fps
Секундарна 8 MP, 1080p
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUQualcomm Snapdragon 410 Quad-core 1.2 GHz Cor
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, сива
- HTC Sense UI 6.0
 
Батерија
ТипФиксна Li-Po 2600 mAh батерија
Во мирување
Разговор