HTC Desire 620 Dual SIM

HTC Desire 620 Dual SIM
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3G
Објавен2014, декември
Големина
Димензии150.1 x 72.7 x 9.6 mm (5.91 x 2.86 x 0.38 in)
Тежина160 g (5.64 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии5.0 инчи (~63.2% искористеност на предна површина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.4 KitKat
CPUQualcomm Snapdragon 410 Quad-core 1.2 GHz Cor
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Сина, црна, сива, бела
- HTC Sense UI 6.0
Батерија
ТипLi-Po 2100 mAh батерија
Во мирување
Разговор