Alcatel Pop 10

Alcatel Pop 10
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100 - EMEA
Мрежа 4GLTE 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 (Bands 1, 3, 7, 8, 20) - EMEA
Објавен2015, јануари
Големина
Димензии245.2 x 146.4 x 7.9 mm (9.65 x 5.76 x 0.31 in)
Тежина380 g (13.40 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии9.6 инчи, 800 x 1280 пиксели (~157 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, hot
Bluetoothv4.1
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели
ОпцииГео-тагирање
Видео 1080p@30fps
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 5.0.1 Lollipop
CPUQualcomm Snapdragon 410 Quad-core 1.2 GHz Cor
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Темно сива
- Дополнителен док со QWERTY тастатура и тракпад 
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 4600 mAh батерија
Во мирување
Разговор