Lenovo Yoga Tablet 10 HD+

Lenovo Yoga Tablet 10 HD+
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, февруари
Големина
Димензии261 x 180 x 8.1 mm (10.28 x 7.09 x 0.32 in)
Тежина615 g (1.36 lb)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии10.1 инчи, 1200 x 1920 пиксели (244 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна 1.6 MP
Додатоци
OSAndroid 4.3 Jelly Bean, со надградба до 4.4 KitKat
CPUQualcomm Snapdragon 400 Quad-core 1.6 GHz Cor
GPSДа, со A-GPS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Сива
- Вграден 3 во 1 потпирач
- Dolby Digital Plus аудио
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 9000 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 18 часа 3G