Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)
5.0
5.0
4.3
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 (по из
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800)
Објавен2015, март
Големина
Димензии134.6 x 65.9 x 7.6 mm (5.30 x 2.59 x 0.30 in)
Тежина110 g (3.88 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии4.7 инчи, 720 x 1280 пиксели (~312 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 5 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1.5 GB RAM/ 16 GB, 1.5 GB RAM (Dual SIM модел)
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, 4128 x 3096 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP, 1080p
Додатоци
OSAndroid 5.0 Lollipop
CPUQualcomm MSM8916 Snapdragon 410
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Сива, златна, црна
Батерија
ТипФискна Li-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор