HTC Butterfly 3

HTC Butterfly 3
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 28(700), 38(2
Објавен2015, септември
Големина
Димензии151 x 73 x 10 mm (5.94 x 2.87 x 0.39 in)
Тежина161 g (5.68 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии5.2 инчи, 1440 x 2560 пиксели (~565 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
 

- IP57 сертификат

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, DLNA, hotsp
Bluetoothv4.1, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL 3.0 TV-out)
Камера
Примарна 20.2 MP Duo, автофокус, двоен LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 2160p@30fps
Секундарна 13 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop со можност за надградба со Android 6.0
CPUQualcomm MSM8994 Snapdragon 810
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Сина, црвена, бела

- Брзо полнење на батеријата: 60% за 30 мин. (Quick Charge 2.0)

Батерија
ТипФискна Li-Ion 2700 mAh батерија
Во мирување До 363 часа 2G / До 416 часа 3G
РазговорДо 26 часа 2G / До 21 часа 3G