LG V10

LG V10
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - Сите региони
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 12(700)
Објавен2015, октомври
Големина
Димензии159.6 x 79.3 x 8.6 mm (6.28 x 3.12 x 0.34 in)
Тежина192 g (6.77 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.7 инчи, 1440 x 2560 пиксели (~515 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
 

- Резервен дисплеј, 160 x 1040 пиксели, 2.1 инчи

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 200 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.1, A2DP, LE, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (SlimPort 4K)
Камера
Примарна 16 MP, ласерски, автофокус, оптичка стабилизација на сликата, LED блиц
Опции1/2.6' големина на сензор, таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, HDR, панорама
Видео 2160p@30fps, 1080p@30fps, 720p@120fps, HDR, stereo sound rec., check quality
Секундарна 5 MP Duo
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop со можност за надградба со Android 6.0
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Вселенско црна, Лукс бела, Модерна беж, Сина

- Брзо полнење на батеријата: 50% за 40 мин. (Quick Charge 2.0)

Батерија
ТипLi-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор