Oppo R7s

Oppo R7s
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 40(2
Објавен2015, октомври
Големина
Димензии151.8 x 75.4 x 7 mm (5.98 x 2.97 x 0.28 in)
Тежина155 g (5.47 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~401 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, фазна детекција на фокусот, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 8 MP
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop
CPUQualcomm MSM8939 Snapdragon 615
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Златна

- Брзо полнење на батеријата: 75% за 30 минути

Батерија
ТипФискна Li-Po 3070 mAh батерија
Во мирување
Разговор