Samsung Galaxy On7

Samsung Galaxy On7
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE
SimDual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)
Објавен2015, октомври
Големина
Димензии151.8 x 77.5 x 8.2 mm
Тежина172 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~267 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
Опциигео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v5.1 (Lollipop)
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Црна
Батерија
ТипLi-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 11 часа