LG Watch Urbane W150

LG Watch Urbane W150
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GНе
Мрежа 3G
Објавен2015, октомври
Големина
Димензии45.5 x 52.2 x 10.9 mm (1.79 x 2.06 x 0.43 in)
Тежина66.5 g (2.36 oz)
Дисплеј
ТипP-OLED capacitive touchscreen, 16M colors
Димензии1.3 инчи, 320 x 320 пиксели (~245 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
 

- Секогаш вклучен дисплеј
- IP67 сертификат
- Отпорен на вода до 1 метар за 30 минути

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetoothv4.1, LE
Infrared port Не
USBНе
Камера
Примарна Не
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSAndroid Wear OS
ПоракиSMS, Email, IM
ПребарувачНе
ИгриНе
Боја Сребрена, Златна
Батерија
ТипФискна Li-Ion 410 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 24 часа